mleko modyfikowane

Jakie korzyści płyną ze stosowania mleka modyfikowanego?

Karmienie niemowlaka mlekiem matki jest z całą pewnością w pełni naturalne i pomaga utrzymać z dzieckiem bliską więź. Poza tym bardzo korzystnie wpływa na jego rozwój, zdrowie i odporność. Niestety nie każda matka ma taką możliwość. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie mleka modyfikowanego, które pomoże malcowi rosnąć w siłę i prawidłowo się rozwijać.

Pomoc dla całej rodziny

Każda rodzic, który się zastanawia nad użyciem mleka modyfikowanego, powinien wiedzieć, że stosowanie tego produktu jest niezwykle korzystne. Przede wszystkim jest to pokarm bardziej sycący. Dlatego dziecko przez długi czas będzie najedzone. Stosując mleko modyfikowane w butelce, łatwo dostrzec, jak dużo pokarmu maluch spożył. Dzięki temu łatwo ustalić idealną dawkę. To z kolei będzie sprzyjało organizacji i ustaleniu harmonogramu karmienia. Poza tym takie podejście do sprawy odciąży matki w niektórych sytuacjach, gdyż pokarm w butelce może podać również tata.

Uwolnienie od stresu

Przy podawaniu niemowlęciu mleka modyfikowanego odchodzi potrzeba szczególnego dbania o dietę jeśli chodzi o matkę. Pokarm i tak nie będzie pochodził z jej piersi, więc sposób jej odżywiania schodzi na dalszy plan. W przypadku karmienia dziecka piersią mama musi uważać na to, co spożywa, by u dziecka nie pojawiły się reakcje alergiczne. Warto też wspomnieć o stresie, jaki nieraz pojawia się u matek, które boją się, że nie będą miały odpowiedniej ilości pokarmu dla własnego dziecka. Przy karmieniu malucha z butelki nie ma powodu do takich obaw.

Rola nauki i techniki

Niektórzy uważają, że tylko mleko matki może zapewnić dziecku odpowiednią dawkę czynników zdrowotnych. Warto jednak pamiętać, że w naszych czasach nauka poczyniła ogromne postępy jeśli chodzi o wzbogacanie i modyfikowanie mleka krowiego. Dzięki rozwojowi technologicznemu jesteśmy w stanie wyeliminować z produktu od krowy wszystkiego, co mogłoby negatywnie wpłynąć na niemowlaka. Poza tym nie ma żadnego problemu ze wzbogacaniem mleka w substancje niezbędne dla malutkiego dziecka. W ten sposób można dostosować mleko modyfikowane dostępne online do potrzeb każdego niemowlęcia.